HEMEN ARA

HİZMET TESİSAT             
Papuçcular Mah. Sarı Sk. No : 20 Adapazarı / SAKARYA

HİZMETLER / Termal Görüntüleme

Termal Kamera Nedir ?

Termal kameralar gözle görülemeyen infrared radyasyonu elektrik sinyallerine çevirerek görülebilir hale getirirler.Termografi (termal kamera ile sıcaklık ölçümü) edilgen ve temassız ölçüm metodudur.Termal görüntü,ölçüm yapılan yüzeydeki sıcaklık dağılımını gösterir.Termal kameranın bu özelliği birçok sektörde iyileştirmeler ve sorun tespitleri için kullanılabiliyor.

Termal Kamera Nerelerde Kullanılır ?

Termal fotoğraflar ve termal görüntüleme teknikleri ısı yayılımı beklenen,su tesisatı,elektrik tesisatı,buhar tesisatları,kazanlar için kaçaklar,arklar ve çevresel etmenlerden etkilenme durumunu gösteriyor.Kazan veya tesisat içlerindeki sıcaklık yayılımları,dışarıya kaçan ısı miktarı ve yerleri kolaylıkla görülebiliyor.

En büyük ihtiyaç noktası ise binalarda ısı kayıplarının ve yalıtımın sağlanamadığı noktalar tespit edilebiliyor.Duvar,pencere,çatı yalıtımı gibi etmenlerin sağlıklı olup olmadığı ısı kaçağı raporu ile reçetelendiriliyor.

Elektrik tesisatları aşırı yüklenmede ısı üretiyor ve termal kameralarla kolayca bu durumlar tespit edilebiliyor.Ayrıca aşırı yükleme tahmin edilmeyen,gevşeyen,zedelenen veya başka bir teknik arıza sebebiyle ısı üreten elektrik tesisatlarının,kabloların sorunları ve sorunların kaynağı kolaylıkla belirlenebiliyor.Önleme,hasar tespit veya bakım gibi nedenlerle kullanılabilen termal kameralar,hem iş süresini kısaltıyor hem de çözümleri kolay ve ucuz hale getiriyor.

Motorların,rulmanların,kasnak,dişli,kayış gibi döner elemanların sürtünme ile yarattıkları ısı termal kameralarla kolaylıkla tespit edilebiliyor ve onarım gereken parçalar aynı anda işaretleniyor.Mekanik aşınma ve bozulmalarda da termal görüntüleme cankurtaran görevi görüyor.

Isı ve ısı farkının olduğu noktalarda sistem sağlığını korumak ve siz müşterilerimizi gereksiz onarım ve yüksek maliyetlerden kurtarmak üzere,Erdemir Teknik standartlara uygun termal görüntüleme cihazlarıyla hizmetinizdedir.

×

Erdemir Teknik Hattına Hoşgeldiniz. Online Destek İçin Tıklayınız.

WhatsApp Yardım Hattı